Leczenie zachowawcze Warszawa-Wilanów

Leczenie początkowych stadiów próchnicy polega na zastosowaniu preparatów powodujących remineralizację, czyli naprawę szkliwa. Są to lakiery fluorowe lub tzw. ‘szkliwo w płynie’, czyli kompleks aktywnego wapnia i fosforanów.


Leczenie bardziej zaawansowanej próchnicy polega na dokładnym jej usunięciu i założeniu wypełnienia. Ubytki wypełniamy wysokiej jakości materiałami kompozytowymi, a po założeniu wypełnienia jego kolor i odcień nie różnią się od koloru zęba. Małym pacjentom proponujemy założenie kolorowej „plomby” oraz dokonanie wyboru koloru, co skutecznie zachęca ich do współpracy z lekarzem.

Stosowane przez nas materiały cechuje zdolność uwalniania jonów fluoru, co zapobiega powstawaniu próchnicy wtórnej. Nowoczesne lampy do utwardzania wypełnień stosowane w naszym gabinecie ograniczają skurcz polimeryzacyjny, dzięki czemu wypełnienie pozostaje szczelne. Przy większych ubytkach proponujemy wykonanie w pracowni protetycznej wypełnień typu inlay-onlay. Mogą być one wykonane z kompozytu, porcelany lub złota. Ich przewagą nad tradycyjnymi wypełnieniami jest znacznie większa trwałość. (czytaj więcej: Protetyka)

Zajmujemy się nie tylko leczeniem zębów, ale również poprawą ich estetyki. Wykonujemy korekty kształtu i koloru zęba, likwidujemy szpary międzyzębowe. Stosujemy zasadę: minimum interwencji - maksimum korzyści. Postępowanie lecznicze rozpoczynamy od metod jak najmniej inwazyjnych. W przypadku korekty nieprawidłowego kształtu odbudowujemy ząb kompozytem, a jeśli efekt jest niezadowalający, dopiero wówczas proponujemy licówkę lub koronę.

Coraz powszechniejsza jest potrzeba posiadania śnieżnobiałych zębów. Piękny uśmiech jest naszą wizytówką, poprawia samopoczucie i dodaje pewności siebie. W naszym gabinecie wykonujemy wybielanie zębów metodą nakładkową przy zastosowaniu preparatów o najwyższym stopniu bezpieczeństwa. W trakcie tego zabiegu atomy tlenu wnikają w głąb szkliwa i zębiny wybielając je, podczas gdy właściwa struktura zęba pozostaje nienaruszona.

W dzisiejszych czasach wizyta u stomatologa może być całkowicie bezbolesna. W naszym gabinecie stosujemy znieczulenie przed leczeniem zachowawczym.

Image
Image
Image

Firma

Witamy na stronie gabinetu stomatologicznego TRIDENT.
Gabinet istnieje od roku 1996 i mieści się w Warszawie na Wilanowie.
Zaufanie, jakim obdarzają nas Pacjenci jest dla nas powodem do dumy i motywacją do dalszego doskonalenia zawodowego. Stale podnosimy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w specjalistycznych kursach i szkoleniach. Stosujemy skuteczne i sprawdzone metody terapii. Korzystamy z wysokiej jakości materiałów. Zapraszamy na bezpłatny przegląd dentystyczny. Terminy wizyt można rezerwować wyłącznie telefonicznie. 

Kontakt

Gabinet stomatologiczny TRIDENT
ul. Kosiarzy 24A
02-953 Warszawa
tel./fax: +48 515-116-422, +48 (22) 651-73-68
e-mail: gabinet@trident.waw.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone - Copyright © 2001 - 2020 TRIDENT - Realizacja projektu: Nanotechnic