Profilaktyka Warszawa-Wilanów

Profilaktyka to najlepszy i najtańszy sposób leczenia.

Najważniejszym elementem profilaktyki jest codzienna higiena jamy ustnej w domu - czyszczenie zębów za pomocą szczoteczki, pasty i nici dentystycznej po każdym posiłku. Co najmniej raz na pół roku powinniśmy zgłosić się do gabinetu stomatologicznego na kontrolę stanu jamy ustnej oraz oczyszczenie zębów z kamienia i osadu. Po takim zabiegu higienizacji wskazane jest zabezpieczenie zębów preparatem fluorowym lub pianką ‘szkliwo w płynie’.

Dzieci powinny znajdować się pod opieką stomatologa już od najmłodszych lat. Około pierwszego roku życia dziecka powinna odbyć się jego pierwsza wizyta, na której dziecko zaznajamia się z gabinetem, a rodzice otrzymują wskazówki dotyczące diety i pielęgnacji jamy ustnej małego pacjenta. Jest to tak ważne, ponieważ zęby mleczne, z powodu ich słabej mineralizacji, są znacznie bardziej podatne na próchnicę niż zęby stałe. Dlatego u maluchów wizyty kontrolne powinny odbywać się co 3 miesiące, co umożliwi wczesne wykrycie próchnicy i wad zgryzu oraz skorygowanie ewentualnych złych nawyków żywieniowych. Siedmiolatki, którym wyrzynają się pierwsze zęby trzonowe (szóstki), powinny zgłosić się na lakowanie zębów. Zabieg ten polega na bezbolesnym zabezpieczeniu bruzd zęba przed próchnicą szczelnym lakiem. Wczesna profilaktyka pozwoli dzieciom zmniejszyć ilość wizyt stomatologicznych, a tym samym uniknąć stresu związanego z leczeniem.

Coraz większa grupa naszych pacjentów odwiedza nas systematycznie jedynie w celu wykonania zabiegów profilaktycznych. Ponieważ wiedzą jak przestrzegać zasad higieny jamy ustnej, nie wymagają oni przeprowadzania żadnych zabiegów leczniczych. Zapraszamy na instruktaż higieny jamy ustnej!

Image

Firma

Witamy na stronie gabinetu stomatologicznego TRIDENT.
Gabinet istnieje od roku 1996 i mieści się w Warszawie na Wilanowie.
Zaufanie, jakim obdarzają nas Pacjenci jest dla nas powodem do dumy i motywacją do dalszego doskonalenia zawodowego. Stale podnosimy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w specjalistycznych kursach i szkoleniach. Stosujemy skuteczne i sprawdzone metody terapii. Korzystamy z wysokiej jakości materiałów. Zapraszamy na bezpłatny przegląd dentystyczny. Terminy wizyt można rezerwować wyłącznie telefonicznie. 

Kontakt

Gabinet stomatologiczny TRIDENT
ul. Kosiarzy 24A
02-953 Warszawa
tel./fax: +48 515-116-422, +48 (22) 651-73-68
e-mail: gabinet@trident.waw.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone - Copyright © 2001 - 2020 TRIDENT - Realizacja projektu: Nanotechnic