Periodontologia Warszawa-Wilanów

Periodontologia to dział stomatologii zajmujący się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób przyzębia, ogólnie zwanych paradontozą. Jest to powszechnie występujące schorzenie, stanowiące główną przyczynę utraty zębów u osób dorosłych. Coraz częściej stwierdzamy ją również u dzieci i młodzieży.

Objawy początkowe choroby to zaczerwienienie dziąseł i ich niewielkie krwawienie. W miarę postępu choroby proces zapalny rozprzestrzenia się z dziąsła na otaczające tkanki, doprowadzając do zaniku kości utrzymującej zęby. Skutki zaawansowanej parodontozy to zwiększona ruchomość zębów, odsłonięte korzenie, powstawanie szpar między zębami, nieprzyjemny zapach z ust.

Parodontozie sprzyja palenie tytoniu, stres, niektóre choroby ogólne (cukrzyca, choroby krwi, zaburzenia hormonalne).

Wielu pacjentów jest przekonanych, że choroba przyzębia jest nieuleczalna. Na szczęście jest to przeświadczenie mylne, choć niestety bardzo szkodliwe, gdyż nieleczone schorzenie może powodować powikłania ogólnoustrojowe (choroby serca, zapalenia stawów, udary mózgu) i pogarszać przebieg wielu chorób, np. cukrzycy.

Najlepszym sposobem leczenia parodontozy jest usuwanie jej przyczyny, czyli zalegającej płytki oraz kamienia nad i poddziąsłowego. W zaawansowanych stadiach choroby konieczne jest wdrożenie leczenia chirurgicznego w celu bardzo dokładnego oczyszczenia korzeni (kiretaż otwarty), jak również leczenie farmakologiczne. Możliwe i czasem konieczne jest stosowanie preparatów wspomagających odbudowę tkanki kostnej.

periodontologia-zapalenie-dziasel-parodontoza-kamien11.png
Image
Do oczyszczania i polerowania zębów stosujemy nowoczesne piaskarki nad-i poddziąsłowe oraz oryginalne proszki EMS. Są one bezpieczne dla zębów, tkanek miękkich, koron, implantów i aparatów ortodontycznych. Minimalna abrazyjność oraz łagodny smak powodują, że zabieg jest komfortowy i bezbolesny.

Firma

Witamy na stronie gabinetu stomatologicznego TRIDENT.
Jesteśmy z mieszkańcami Warszawy 25 lat. Przy naszej pomocy w wielu rodzinach już trzecie pokolenie dba o swoje zęby w naszym gabinecie. Dysponujemy procedurami stomatologicznymi dla pacjentów w wieku od lat 3 do 100+. Specjalistyczne szkolenia pozwalają na wdrażanie nowoczesnych i skutecznych metod terapii. Zadowolenie i zaufanie Pacjentów to wyzwanie dopingujące nas do stałego podnoszenia kompetencji i do wyjątkowych starań nie tylko o trwałość , ale i estetykę wykonywanych prac; dobór materiałów wysokiej jakości to trzeci fundament gwarantowanej satysfakcji z efektów leczenia.

Kontakt

Gabinet stomatologiczny TRIDENT
ul. Kosiarzy 24A
02-953 Warszawa
tel./fax: +48 515-116-422, +48 (22) 651-73-68
e-mail: gabinet@trident.waw.pl