Periodontologia Warszawa-Wilanów

Periodontologia to dział stomatologii zajmujący się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób przyzębia, ogólnie zwanych paradontozą. Jest to powszechnie występujące schorzenie, stanowiące główną przyczynę utraty zębów u osób dorosłych. Coraz częściej stwierdzamy ją również u dzieci i młodzieży.

Objawy początkowe choroby to zaczerwienienie dziąseł i ich niewielkie krwawienie. W miarę postępu choroby proces zapalny rozprzestrzenia się z dziąsła na otaczające tkanki, doprowadzając do zaniku kości utrzymującej zęby. Skutki zaawansowanej parodontozy to zwiększona ruchomość zębów, odsłonięte korzenie, powstawanie szpar między zębami, nieprzyjemny zapach z ust.

Parodontozie sprzyja palenie tytoniu, stres, niektóre choroby ogólne (cukrzyca, choroby krwi, zaburzenia hormonalne).

Wielu pacjentów jest przekonanych, że choroba przyzębia jest nieuleczalna. Na szczęście jest to przeświadczenie mylne, choć niestety bardzo szkodliwe, gdyż nieleczone schorzenie może powodować powikłania ogólnoustrojowe (choroby serca, zapalenia stawów, udary mózgu) i pogarszać przebieg wielu chorób, np. cukrzycy.

Najlepszym sposobem leczenia parodontozy jest usuwanie jej przyczyny, czyli zalegającej płytki oraz kamienia nad i poddziąsłowego. W zaawansowanych stadiach choroby konieczne jest wdrożenie leczenia chirurgicznego w celu bardzo dokładnego oczyszczenia korzeni (kiretaż otwarty), jak również leczenie farmakologiczne. Możliwe i czasem konieczne jest stosowanie preparatów wspomagających odbudowę tkanki kostnej.

periodontologia-zapalenie-dziasel-parodontoza-kamien11.png
Image

Firma

Witamy na stronie gabinetu stomatologicznego TRIDENT.
Gabinet istnieje od roku 1996 i mieści się w Warszawie na Wilanowie.
Zaufanie, jakim obdarzają nas Pacjenci jest dla nas powodem do dumy i motywacją do dalszego doskonalenia zawodowego. Stale podnosimy swoje kwalifikacje, uczestnicząc w specjalistycznych kursach i szkoleniach. Stosujemy skuteczne i sprawdzone metody terapii. Korzystamy z wysokiej jakości materiałów. Zapraszamy na bezpłatny przegląd dentystyczny. Terminy wizyt można rezerwować wyłącznie telefonicznie. 

Kontakt

Gabinet stomatologiczny TRIDENT
ul. Kosiarzy 24A
02-953 Warszawa
tel./fax: +48 515-116-422, +48 (22) 651-73-68
e-mail: gabinet@trident.waw.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone - Copyright © 2001 - 2020 TRIDENT - Realizacja projektu: Nanotechnic