Szyny ochronne Warszawa-Wilanów

Warunkiem bezpiecznego uprawiania sportów takich jak boks i sporty walki, a także hokej, piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, jazda na rolkach, jest posiadanie profesjonalnej szyny ochronnej.

Uprawianie ww. sportów może spowodować nieodwracalne urazy zębów i tkanek miękkich.

Badania wykazują, że 30% dzieci i dorosłych aktywnie uprawiających sport doznaje urazu zębów.

Boks jest niestety jedyną dyscypliną sportową, w której używanie ochraniaczy na zęby jest obowiązkowe.

Aby zapobiec niechcianym skutkom uprawiania sportów zalecane jest użytkowanie szyn ochronnych.

Szyny uniwersalne, dostępne w sklepach sportowych, podobnie jak szyny stosowane w leczeniu zgrzytania zębami, nie chronią należycie zębów, dziąseł, języka i kości szczęk. Często utrudniają oddychanie i wypadają, gdy przestaje się je zagryzać.

Indywidualną szynę ochronną, którą posiadamy w ofercie, cechuje:

  • bardzo dokładne dopasowanie do zębów i tkanek miękkich jamy ustnej,
  • odpowiednia grubość (3-5mm) - w zależności od rodzaju uprawianego sportu,
  • duża zdolność do absorpcji siły uderzenia i zminimalizowanie jej wpływu na stawy skroniowo-żuchwowe i podstawę czaszki,
  • możliwość swobodnego oddychania,
  • łatwość utrzymania higieny,
  • komfort użytkowania.

Profesjonalne szyny ochronne wykonuje się w laboratorium dentystycznym na podstawie wycisku pobranego z jamy ustnej pacjenta. Proponujemy szeroki wybór kolorów i napisów na szynach.

Używanie szyn może zapobiec urazom, a w razie silnego uderzenia istotnie ograniczyć skutki wypadku i pozwala cieszyć się uprawianiem sportu.

szyna11.png
Image

Firma

Witamy na stronie gabinetu stomatologicznego TRIDENT.
Jesteśmy z mieszkańcami Warszawy 25 lat. Przy naszej pomocy w wielu rodzinach już trzecie pokolenie dba o swoje zęby w naszym gabinecie. Dysponujemy procedurami stomatologicznymi dla pacjentów w wieku od lat 3 do 100+. Specjalistyczne szkolenia pozwalają na wdrażanie nowoczesnych i skutecznych metod terapii. Zadowolenie i zaufanie Pacjentów to wyzwanie dopingujące nas do stałego podnoszenia kompetencji i do wyjątkowych starań nie tylko o trwałość , ale i estetykę wykonywanych prac; dobór materiałów wysokiej jakości to trzeci fundament gwarantowanej satysfakcji z efektów leczenia.

Kontakt

Gabinet stomatologiczny TRIDENT
ul. Kosiarzy 24A
02-953 Warszawa
tel./fax: +48 515-116-422, +48 (22) 651-73-68
e-mail: gabinet@trident.waw.pl