Protetyka Warszawa-Wilanów

Protetyka umożliwia rekonstrukcję zębów bardzo zniszczonych i uzupełnienie brakujących, dzięki czemu możemy przywrócić Państwu piękny uśmiech i prawidłową funkcję żucia.

Utrata zębów prowadzi do przesunięć pozostałych zębów, zaniku kości wyrostka zębodołowego i obniżenia wysokości zwarcia. Długotrwałe utrzymywanie obniżonej wysokości zwarcia powoduje patologiczne starcie przednich zębów oraz trwale uszkadza stawy skroniowo - żuchwowe, czego objawem są trzaski w stawach i nawracające bóle głowy. 
W naszej praktyce stosujemy łuk twarzowy i artykulator, który umożliwia precyzyjne przeniesienie warunków zwarciowych pacjenta do laboratorium protetycznego. Dzięki temu nie ma konieczności długotrwałego dopasowywania uzupełnień w jamie ustnej. Praca z łukiem twarzowym i artykulatorem umożliwia wykonanie takich uzupełnień, które nie będą powodowały zaburzeń zwarcia u pacjenta (zgrzytania zębami czy napięciowych bólów głowy).
Nasi Pacjenci uzyskują szczegółowe informacje o możliwych wariantach postępowania. Współpracujemy z profesjonalnymi laboratoriami protetycznymi, które zapewniają wysoką jakość prac.

Zalecamy przede wszystkim uzupełnienia stałe (korony i mosty).

W przypadku rozległych braków wykonujemy też uzupełnienia ruchome, czyli takie, które należy kilkakrotnie w ciągu dnia wyjmować w celu dokładnego ich umycia. Możemy zaproponować Państwu protezy bezklamrowe, które nie psują efektu kosmetycznego metalowymi klamrami. W przypadku konieczności usunięcia zębów wykonujemy często protezy natychmiastowe. Przygotowujemy je przed zabiegiem chirurgicznym i osadzamy w jamie ustnej natychmiast po ekstrakcji zębów. Umożliwia to pacjentom normalne funkcjonowanie w życiu zawodowym, a dodatkowo korzystnie wpływa na proces gojenia ran. Należy jednak pamiętać, że czas ich użytkowania jest ograniczony i muszą zostać zastąpione docelowymi protezami.

Stałe uzupełnienia to licówki, wkłady, korony i mosty.

LICÓWKI PORCELANOWE
Pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów kosmetycznych - korektę kształtu, zlikwidowanie szpar między zębami czy rozległych przebarwień. Licówki to cienkie płatki porcelany, trwale przyklejone po delikatnym zeszlifowaniu przedniej powierzchni zęba o ok.0,5 – 0,7 mm.

WKŁADY KORONOWE - INLAY, ONLAY
Są to wypełnienia, wykonane w pracowni protetycznej na podstawie wycisku pobranego w jamie ustnej i osadzone w ubytku za pomocą specjalnych cementów. Duże, rozległe ubytki powinny być odtwarzane wkładami. Dzięki temu odbudowa jest wyjątkowo trwała, a punkty styczne z sąsiednimi zębami idealnie odtworzone, co pozwala na zachowanie zdrowego dziąsła. Wkłady wykonywane są z porcelany, kompozytu lub złota. Ich trwałość jest dużo większa niż tradycyjnej „plomby”, która w rozległych ubytkach musi być znacznie częściej wymieniana. Mimo istotnej różnicy w cenie pomiędzy tradycyjnym wypełnieniem a wkładem, szczególnie w dużych ubytkach należy starannie rozważyć zalety wkładów. Żaden ząb długo nie wytrzyma wielokrotnej wymiany wypełnienia.

trident mosty licówki korony porcelanowe wkłady stałe uzupełnienia

KORONY PORCELANOWE
Są uzupełnieniem protetycznym pozwalającym na odbudowę zębów bardzo zniszczonych, gdzie nie jest możliwa rekonstrukcja za pomocą wypełnienia. Mogą być wykonane na podłożu metalowym (stal, złoto) lub pełnoceramiczne. Nasi Pacjenci są niezwykle zadowoleni z koron pełnoceramicznych, gdyż imitują one w sposób doskonały naturalne uzębienie (zachowana jest przezierność brzegu siecznego), a ponadto nie powodują reakcji alergicznych i przebarwień dziąsła brzeżnego.

MOSTY
Takie uzupełnienia zapewniają wygodę i doskonały efekt kosmetyczny. Wymagają ingerencji w sąsiednie zęby, na które zakłada się korony, połączone przęsłem imitującym brakujące zęby.

MOSTY ADHEZYJNE
Ten rodzaj mostów możemy stosować w przypadku pojedynczych braków. Pozwala uniknąć szlifowania zdrowych zębów.

PROTEZY BIOFUNKCJONALNE WYKONANE METODĄ PROF. GERBERA
Rehabilitacja protetyczna pacjentów bezzębnych jest prawdziwym wyzwaniem dla lekarza dentysty. Dobra wydolność żucia jest bardzo ważna dla stanu zdrowia fizycznego i psychicznego starszych pacjentów. Konwencjonalne metody wykonywania protez nie zawsze przynoszą zadowalające efekty, szczególnie w przypadku dużych zaników kości. Alternatywą dla nich są protezy biofunkcjonalne, wykonane metodą prof. Gerbera

Cechuje je harmonia z twarzą pacjenta i doskonałe przyleganie do podłoża. Najważniejszym czynnikiem warunkującym wykonanie doskonałej protezy jest okluzja, czyli prawidłowe ustawienie żuchwy w stosunku do czaszki. Za pomocą wewnątrzustnego rejestratora zwarcia ustalamy centralną pozycję głów stawowych w dołach stawowych (w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych); w kolejnym kroku użycie łuku twarzowego umożliwia precyzyjne przeniesienie warunków zgryzowych pacjenta do laboratorium protetycznego. Następnie ustalamy wielkość i wygląd zębów. Analizujemy zdjęcia pacjenta z młodości, starając się odtworzyć to, co naturalne i piękne. W efekcie otrzymujemy protezę, w której zęby wyglądają bardzo naturalnie i nie sprawiają wrażenia sztucznych (stosujemy m.in zęby szwajcarskiej firmy Candulor, eksperta w zakresie produktów protetycznych). Odpowiednie modelowanie płyty protezy i jej indywidualna charakteryzacja wspomaga pracę mięśni warg i policzków - zapewnia estetyczny wygląd twarzy. Komfort użytkowania oraz wizualny efekt estetyczny to dodatkowo poprawia ogólne samopoczucie pacjenta.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Firma

Witamy na stronie gabinetu stomatologicznego TRIDENT.
Jesteśmy z mieszkańcami Warszawy 25 lat. Przy naszej pomocy w wielu rodzinach już trzecie pokolenie dba o swoje zęby w naszym gabinecie. Dysponujemy procedurami stomatologicznymi dla pacjentów w wieku od lat 3 do 100+. Specjalistyczne szkolenia pozwalają na wdrażanie nowoczesnych i skutecznych metod terapii. Zadowolenie i zaufanie Pacjentów to wyzwanie dopingujące nas do stałego podnoszenia kompetencji i do wyjątkowych starań nie tylko o trwałość , ale i estetykę wykonywanych prac; dobór materiałów wysokiej jakości to trzeci fundament gwarantowanej satysfakcji z efektów leczenia.

Kontakt

Gabinet stomatologiczny TRIDENT
ul. Kosiarzy 24A
02-953 Warszawa
tel./fax: +48 515-116-422, +48 (22) 651-73-68
e-mail: gabinet@trident.waw.pl